Aktuálně


16.září 2015
Pan ministr vnitra Milan Chovanec říkal, že na zákon o poštách čeká 33 tisíc zaměstnanců pošt. Pokud se o tuto problematiku zajímáte, tak víte, že pošt si chce Česká pošta nechat jenom zhruba 700, ostatní že mají být franšízy. To znamená, že asi bude docházet k propouštění zhruba přes 3 tis. lidí v období deseti let. Města a obce jsou řešeny franšízy.
více...
6.květen 2015
Pobočky České pošty nebudeme zavírat, prostě je jen „přenecháme“ na starosti starostům a starostkám českých měst a obcí, říká ministr vnitra Milan Chovanec, jehož návrh podpořila Vláda České republiky. 
více...
30.duben 2015
Iniciativy ve věci vzniku plnohodnotného krajského soudu v Liberci se chopili poslanec Václav Horáček a hejtman Libereckého kraje Martin Půta. Reagují tak na slib, který dal při své návštěvě kraje president republiky, Miloš Zeman. Ten prohlásil, že krajský soud by v Liberci měl vzniknout během několika měsíců. Po první schůzce s poslance Horáčka a hejtmana Půty s ministrem spravedlnosti Robertem Pelikánem se sice potvrdila podporu ministra krajský soud do Liberce umístit, dosud ale není připravena potřebná legislativa.
více...
23.duben 2015
Paní ministryně práce a sociálních věcí Michaela Marksová přišla před několika dny s nápadem, který sama překřtila na „zákon o důstojném bydlení“. Obávám se ale, že tento zákon naplní mnohé (spíše nechtěné a neočekávané), jen ne právě ono důstojné bydlení pro ty, kdo jej opravdu potřebují. Naopak způsobí mnohé komplikace obcím a městům v celé České republice. 

více...
9.duben 2015
Na čtvrtečním jednání Poslanecké sněmovny byl otevřen poměrně nenápadný, lehce opomíjený, ale svým významem zásadní dokument, kterým se zabýval systémem kontrol ve veřejné správě, který inicioval Výbor pro veřejnou správu a regionální rozvoj. Zbystřit by měli všichni starostové a primátoři, kteří se s každou dotací musí obávat v dalších letech jakékoli kontroly. A že jich je. A že každá může přijít s úplně jiným závěrem.  Až se jednomu nechce věřit. 

více...
17.březen 2015
Leden, únor i počátek března 2015 přinesl pro městské, obecní a krajské rozpočty nepříjemné překvapení – zásadní propad příjmů rozpočtů obcí, měst a krajů, přicházejících na základě zákona o rozpočtovém určení daní. Pokud v brzké době nedojde k rychlé nápravě stavu, hrozí, že městské, obecní či krajské rozpočty budou muset projít fatální restrukturalizací – bude se škrtat. Na vině, zdá se, je špatný výběr daní. 

více...
23.říjen 2014

Vážený pane ministře,

věnuji se již dlouhou dobu otázce České pošty, státního podniku. Její přítomnosti a především její budoucnosti. V této souvislosti jsem opakovaně poukazoval na to, že mi nepřijde jako správné a hospodárné, pokud státní podnik, který naříká nad svou špatnou ekonomickou situací, který nutí své zaměstnance doslova k nedůstojnému podomnímu prodeji,...

více...
26.červen 2014
Během včerejšího projednávání návrhu na Výboru pro veřejnou správu a regionální rozvoj hlasovalo několik zástupců hnutí ANO, kteří sami jsou či byli starosty, aby bývalým starostům či primátorům nebyl výkon jejich 
 funkce uznán jako kvalifikační kritérium, které by je opravňovalo ucházet se ve výběrovém řízení o funkce státních úředníků.

více...
2.červen 2014

Velký zájem projevili představitelé místních samospráv o seminář, který v prostorách Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky uspořádal poslanec Mgr. Václav Horáček. Zásadní informací, která během jednání zazněla bylo, že se nebudou zavírat poštovní pobočky.

více...
26.květen 2014

V předvolební době, kdy probíhala aktivita Rekonstrukce státu, nebyly připraveny žádné konkrétní podoby zákonů, jednalo se „jen“ o obsahovou náplň, tedy ideu, či chcete-li přesněji o souhlas s nějakým postojem. Souhlasil jsem například s tím, že je potřeba změnit kompetence NKU, respektive změnit jeho pojetí a především využití. Jenže – nemohu přece souhlasit se zákonem, který podle mne není dobrý a kvalitní a proti kterému ve výborech bylo mnoho kolegů poslanců, ale také odborníků. To neznamená, že nesouhlasím se změnou, ale nemohu přece odsouhlasit cokoli. Považuji za podstatné veřejně se vyjádřit k tomu, proč jsem návrh nepodpořil.  

více...

Strana 1 z 16 Stránky: Další Poslední
 

Mgr.  Václav Horáček
e-mail: zc.zenats@kecaroh.valcav
web: www.vaclavhoracek.cz

Adresa kanceláře:
Sněmovní 4, 118 26 Praha 1
(mapa)

Adresa kanceláře v regionu:
Podhorská 377/20,
466 01  Jablonec nad Nisou
(mapa)

Úřední hodiny:
po telefonické či e-mailové domluvě

Asistentka:
Ivana Večeřová
e-mail: zc.manzes@23avorecev.anavi
telefon: 602 292 937

Zasílání novinek na e-mail

Budeme Vám zasílat odkazy na nové články na webu. Neunikne Vám žádná novinka!

Odhlášení lze provést z každého příchozího e-mailu.

Poslední fotografie

Web a IT infrastruktura: www.tfnet.cz
© 2013 Mgr. Václav Horáček - oficiální stránky poslance